Pozycjonowanie stron www

Wszystko w e-biznesie zaczyna się od dobrego marketingu. Pozycjonowanie stron WWW jest to najprościej mówiąc zwiększanie pozycji serwisu internetowego w Google. Pozycję tą możemy wznieść najbardziej przez pozyskiwanie ogromnej liczby linków…

Wszystko w e-biznesie zaczyna się od dobrego marketingu. Pozycjonowanie stron WWW jest to najprościej mówiąc zwiększanie pozycji serwisu internetowego w Google. Pozycję tą możemy wznieść najbardziej przez pozyskiwanie ogromnej liczby linków do strony WWW, którą pozycjonujemy. Ma się rozumieć, że są jeszcze inne kwestie związane z tym co nazywamy pozycjonowaniem, ale o tym w dalszej części artykułu.

Pozycjonowanie konieczne
Myśląc o pozycjonowaniu mówimy w rzeczywistości zaledwie o jednej wyszukiwarce, bierzemy pod uwagę jedynie Google. Google góruje u nas i za granicami kraju, z tej przyczyny nie warto sobie zawracać umysłu promilami, jakie mają pozostałe programy do wyszukiwania, jak Yahoo, lub też Bing. By zacząć właściwe pozycjonowanie, czyli zdobywanie odsyłaczy musimy wykonać dwie rzeczy zespolone z optymalizacją. Pierwsza to optymalizacja techniczna, a kolejna to tzw. optymalizacja treści. O co chodzi w jednym pojęciu, a o co w drugim?

Optymalizacja techniczna

Optymalizacja techniczna to przystosowywanie kodu źródłowego witryny. Nieraz może się to wiązać nawet z głęboką przebudową portalu. Najistotniejszą kwestią jest możliwie jak największe wyprostowanie kodu. W tym celu, aby strona internetowa szybko się załadowała i pojawiała się w wynikach wyszukiwania. Nierzadko witryny internetowe naładowane na przykład flashem ładują się niezwykle długo. Najlepszym wyjściem będzie zastąpienie flasha Kaskadowymi Arkuszami Stylów. Gdy sfinalizujemy optymalizację techniczną jesteśmy już w połowie drogi.

Optymalizacja treści

pozycjonowanie to kluczowe zagadnienie w marketingu sieciowym. Kolejny poziom to optymalizacja treści. Wiąże się ona z dopieszczeniem nagłówków, ułożenia linków pojawiających się na naszej witrynie oraz akapitów. Jesteśmy zobligowani rozmieścić wszystko to, co jest znajdujące się na samej stronie. Tak, żeby strona wyglądała czytelnie, i nie stanowiła kłopotu w przeglądaniu serwisu. A także była taka, jaką pragnie oglądać Google. Optymalizacja treści wiąże się stricte z taktyką pozycjonowania jaką wybierzemy dla naszych interesów. A zatem powinniśmy sprawić takie coś, jak zanalizowanie rynku. De facto zobaczyć na strony konkurencji i przyjrzeć się im. Uprzytomnić sobie jak są zbudowane Bezwarunkowo musimy przyjrzeć się na znaczniki meta, jakie ma witryna. Jakiego rodzaju treść zawierają serwisy naszych konkurentów. Jak wmontowane są słowa kluczowe na witrynach, przede wszystkim w tytule, description, keywords, nagłówkach , treści. Istotne są również anchor teksty, które posiada konkurencja. Jeśli będziemy mieli w zanadrzu dobrze zaplanowaną strategię pozycjonerską możemy zaczynać z pozyskiwaniem hiperłączy, jednak … przed nami pozostało ostatnie zagadnienie.. A w zasadzie pytanie:

Pozycjonować samemu, czy pozycjonowanie zlecić na zewnątrz?

Ta kwestia nie należy do łatwych. I musimy rozważyć parę wyznaczników nim rozpoczniemy kampanię. Chyba najważniejsza kwestia, to czas, który mamy do dyspozycji. Jeżeli chcemy się skoncentrować jedynie na rozroście interesów, możemy zlecić firmie pozycjonerskiej pozycjonowanie naszych stron w Internecie, ale … Z pewnością to będzie kosztować. I będzie to albo opłata miesięczna, lub też konkretne sumy za podane frazy, na które podpiszemy umowę. Ponad to, siłą rzeczy, będziemy mieli mniejszy wpływ na to, co robimy w kwestii pozycjonowania. Mimo, że bez wątpienia uzyskamy comiesięczny raport z wynikami, jednakowoż nie będziemy mieli czasu, by faktycznie to zbadać. Dlatego jest uzależnione stricte od uczciwości agencji, która świadczy nam usługi, czy nie zrobi z nas balona.
Sporo biznesów, zwłaszcza na początku decyduje się na samodzielne pozycjonowanie. Głównym powodem jest zbyt mała ilość kasy. Dopóty nie osiągamy dostatecznych profitów z prowadzonej działalności, póty nie jesteśmy możni bulić za pozycjonowanie.

Łatwe pozycjonowanie

Najlepszą wiadomością jest to, iż pozycjonowanie jest całkiem proste. A to oznacza, że da radę się go nauczyć w dość krótkim czasie, i robić na własną rękę. Niedobrą wiadomością jest rozległa czasochłonność tego rodzaju procederu.

Warto skorzystać:

https://katalog.mistrzu.com

https://www.qlweb.info

https://www.prweb.pl

Możesz również lubić

Projektowanie i tworzenie stron www – czy sporo kosztuje?
Czytaj więcej

Komentowanie wyłączone

Grzegorz Deuter

Czy bay takie łatwe? Na pewno skuteczne pozycjonowanie jest drogie, a czytam, że ostatnio staje się coraz droższe…

Komentarze są wyłączone