Marketing

Marketing internetowy

Trudno znaleźć obecnie firmę, która nie posiada własnej strony www. Widoczność w internecie jest tak naprawdę równie ważna jak sama marka. Czy warto zatem eksperymentować tworząc naszą witrynę samodzielnie? Powstaje coraz więcej firm, które skrupulatnie spełniają nasze oczekiwania co do rozwoju, unikalności oraz rozpoznawalności wizualnej stron internetowych.

Jeśli zostawiłeś komentarz na blogu to z pewnością zauważyłeś, że na końcu Twojego komentarza wyświetla się link do  ostatniego wpisu na Twoim blogu. Powoduje to darmowa wtyczka Wordpresowska CommentLuv. Jej zalety są spore i nie ograniczają się tylko do wyświetlania tytułu ostatniego wpisu. Choć już ten sam element wpływa na większą ekspozycję twojego bloga na innej stronie i im ciekawszy masz tytuł, tym większe prawdopodobieństwo kliknięć.

W dniu dzisiejszym publikuję listę polskich blogów CommentLuv. Dla przypomnienia, CommentLuv to dodatek, który zwiększa aktywność czytelników. Osoba która zdecyduje się na pozostawienie komentarza otrzymuje bonus w postaci dodatkowego odnośnika prowadzącego do jednego ze swoich wpisów. Adresy na liście posegregowane są w sposób losowy. Na chwilę obecną nie będzie podziału na tematykę ale to może się szybko zmienić. Zestawienie co pewien czas będzie aktualizowane.

Katalogi stron katalogi firm

Katalogi

By GD

Katalogi stron to serwisy, gdzie znajdują się wpisy stron internetowych. Znajdują się w nich krótkie opisy stron wraz z linkami. Często odwiedzane są przez internautów. Twoja strona www ma szanse zainteresować niektórych z nich. Jeżeli jesteś właścicielem firmy powinieneś zamieścić wiadomość o firmie w takim katalogu. W Internecie istnieje dużo katalogów, do których możesz zgłosić swoja stronę www.

Trust Rank

By GD

Algorytm w skali od 1 do 10 celem, którego jest ocena strony internetowej, której wynik przyznawany jest na podstawie analizy jakości linków prowadzących do strony, np. z katalogów.  Nie polecamy brania udziału w programie/ systemie wymiany linków. Linki nie powinny się także znależć na niemoderowanych forach i blogach z dużą ilością spamu. Niekorzystnie mogą również  wpłynąć linki do innych stron,  jeśli kierują one do stron internetowych o złej reputacji, czy bez wartości merytorycznej dla użytkowników. Zdobycie linku o dużym wskażniku Trust Rank  zwiększa wiarygodność serwisu w Google oraz innych wyszukiwarkach.